Каталог товарів

Уход за газоном

Категорії

Поради по догляду за газоном

Здоровий газон впливає на вартість вашого майна і загальний вигляд вашого району. Це забезпечує природну, безпечну поверхню, де ваша сім'я може грати і відпочивати. Слідуючи декільком простим порадам, ви можете зберегти свій газон здоровим і екологічно корисним.

Як косити газон?

 • Косити високо, переважно від 3 до 7 см. Коротка стрижка послаблює кореневу систему і дає можливість бур'янам конкурувати з травою. Коли газонокосарка вище, обрізки не злипалися. Як правило, експерти кажуть, що при кожному скашивании потрібно знімати тільки одну третину аркуша. Таким чином, якщо ви косите до 7 см, ви можете дозволити траві рости до 10 см. Якщо ви косите на 3 см, вам доведеться підстригати, коли трава виросте до 5,5 см.
 • Чим коротше ви косите, тим частіше вам потрібно підстригати газон, щоб дотримуватися правила «одна третина». Чим довше між скошування, тим більша ймовірність того, що доведеться підбирати обрізки.
 • Косіть в різних напрямках і, якщо можете, кожен раз міняйте малюнок. Наприклад, перейдіть з півночі на південь, зі сходу на захід, за годинниковою стрілкою, проти годинникової стрілки, по діагоналі і т. Д. Це дозволить зрізати більше листя на бур'янах, які можуть нахилятися в напрямку косіння, і може допомогти траві конкурувати з ними . Це також зменшує ущільнення грунту і знос дерну від коліс.
  Заточите леза косарки хоча б раз на рік. Тупі леза косарки відривають, а не ріжуть травинки. Рвані листя надають газону білясту касту і можуть зробити його більш уразливим для хвороб.
 • Поверніть вирізки. Якщо ви будете різати тільки одну третину листа в сухих умовах, обрізки будуть рівномірно падати на поверхню грунту. Мульчуюча косарка додатково измельчит обрізки, що допоможе прискорити процес розкладання. Обрізка трави становить близько 85 відсотків води і не містить лігніну. Грунтові мікроби здатні швидше руйнувати обрізки листя, ніж розкладати солому (див. Розділ «Солома» далі в цьому інформаційному бюлетені). Влітку обрізки розкладаються і повертають азот та інші поживні речовини на ваш газон. Розкладання відбувається повільніше в прохолодну погоду. Таким чином, чим далі ви живете на півночі, тим більше вам потрібно стежити за нарощуванням вирізок.
 • Якщо поверхню газону починає відчуватися занадто пухкої, вам, можливо, доведеться знову встановити травосборник на косарку і дати природі шанс наздогнати процес розкладання. Ви не хочете, щоб шар вирізок мав товщину більше 1/2 дюйма. Якщо ви схильні надмірно удобрювати або застосовувати інсектициди і фунгіциди, у вас можуть виникнути проблеми, якщо ви не видалите обрізки.
 • Зменшіть або усуньте необхідність обрізати краю вашого газону. Тримайте кущі і квіткові клумби на рівному місці з газоном, щоб ви могли перетинатися з газонокосаркою. Створіть свій газон, щоб усунути вузькі кути і кишені, де ваша газонокосарка не підходить. Чи не керуйте газоном прямо до парканів, дерев або будівель. Зберігайте мульчувати або культивований ділянку між газоном і цими об'єктами.
  полив газону

Полив газону

 • Вода нечасто і глибоко, щоб заохотити глибоке коріння. Важко сказати, скільки води потрібно подавати, так як це залежить від типу грунту, виду трави, висоти скошування, температури, вітру та інших факторів. Виміряйте кількість дощової води і розпилювача за допомогою дощомір або ємності з прямими вертикальними сторонами, наприклад, банки з кавою або тунця.
 • Як правило, один дюйм вважається достатньою витримкою. Високі точки і схили, що виходять на південь, зажадають більше води, ніж інші райони. Застосовуйте менше води в тінистих місцях, які отримують менше 4 годин прямого сонячного світла щодня. Траві під великими деревами потрібно більше води, так як коріння дерев будуть споживати воду, а полог може перервати опади.
 • Рано вранці полив ідеальний. Менше води втрачається в результаті випаровування і вітру. Полив ввечері залишає газон вологішим і збільшує ймовірність виникнення захворювань.
 • Ваш газон може стати коричневим під час гарячих, сухих періодів. Він знаходиться в стані спокою і знову стане зеленим, коли повернеться більш волога і прохолодна погода. Здоровий газон може прожити кілька тижнів в стані спокою.

Хвороби та шкідники на газоні

Здоровий, енергійний, щільний газон - кращий захист від вторгнення бур'янів та інших шкідників. Регулярно перевіряйте свій газон, щоб своєчасно виявити проблеми. Зазвичай присутність кількох комах-шкідників або бур'янів бракує занепокоєння. Комахи рідко пошкоджують здорові газони в Альберті. Більшість комах, яких ви знайдете на вашому газоні, або не буде проблемою або навіть принесе користь. Якщо ви стурбовані тим, що комахи можуть заподіяти шкоду, зверніться до спеціаліста по догляду за газоном.

 • Якщо у вас розкидано кілька широколистих бур'янів по всій галявині, подумайте про видалення їх вручну, перш ніж вони дадуть насіннєві головки. Якщо ви вирішите використовувати гербіциди, краще розпорошити бур'яни, ніж обробляти весь газон. Завжди читайте етикетки продукту і носите захисний одяг при використанні гербіцидів.
 • Хвороби дерну легко сплутати з іншими проблемами, такими як сеча собаки, опік від добрив, тупі леза косарки, дорожня / тротуарна сіль, ущільнена грунт або опік від добрив. Газон, що складається з суміші різних сортів тонконога, змішаних з повзучим червоним овсяницей, добре протистоїть хворобам. Якщо виникає захворювання, деякі рослини в цій суміші можуть бути сприйнятливими, але більшість інших будуть стійкими.
 • Казкове кільце - це хвороба домашнього газону, яка найчастіше викликає занепокоєння. Це призводить до утворення круглого або напівкруглого кільця, діаметром від кількох см до 1 м або більше, з темно-зеленої трави, котра може з часом загинути. Гриби часто слідують кільцевої схемою, особливо навесні і восени. Якщо це не серйозно, ви можете замаскувати проблему із застосуванням азотних добрив. Шпилька за межами мертвого кільця садової виделкою, потім замочування її мильною водою і збереження його у воді з шланга може допомогти розв'язати проблему. Більш радикальним рішенням є видалення ґрунту (в залежності від розвитку гриба).

Добрива для газону

 • В ідеалі, домашній газон потрібно удобрювати тільки тоді, коли рівень поживних речовин падає нижче того, що необхідно для підтримки його в здоровому стані. Компост додасть органічна речовина і забезпечить основні та другорядні живильні речовини у формі повільного вивільнення. Органічні добрива, такі як активоване осад стічних вод або гній, також забезпечують всі поживні речовини, необхідні для здорового росту.
 • Основні неорганічні добрива зазвичай містять три основних поживних речовини NPK: азот (N) для стимулювання росту листя і темно-зелений колір, фосфор (P) для росту коренів і калій (K) для стійкості до стресу. Три цифри на сумці представляють відсотки кожного з цих елементів - завжди в порядку «NPK». Якщо в інструкціях не зазначене інше, неорганічні, комерційні добрива завжди слід поливати після внесення. В іншому випадку ви спалите свій газон.
 • Тип трави, тип ґрунту, вік газону, погодні умови та інші фактори, згадані вище, такі як повертається стрижка і частота поливу, будуть визначати швидкість і час внесення добрив. Випробування грунту професійної лабораторією - єдиний вірний спосіб точно визначити потреби в поживних речовинах.

Відновлення слабких місць газону

 • Здоровий газон зазвичай відновлює сам себе. При правильному поливі і добриві заповнені ділянки, невеликі виїмки і мертві зони будуть заповнюватися. Газон з райграса згущується швидше після пошкодження, ніж інші менш агресивні види, такі як повзуча червона костриця. Ось чому професіонали в області газонів використовують його для гри в гольф і на ігрових майданчиках, які часто отримують ушкодження.
 • Ви можете відновити великі мертві ділянки шляхом пересіву. Змішайте насіння трави в компост або грунт в контейнері, такому як відро. Потім розподіліть суміш по мертвій точці. Злегка упакуйте його, наступивши на нього, але перед тим, як зробити це, переконайтеся, що воно сухе (ви занадто багато упакуєте, якщо воно мокре). Тоді тримайте область, поливати, поки розсада не стане встановленої.
 • Якщо гола пляма знаходиться в зоні інтенсивного руху, ви можете замінити мертву траву на новий дерен. Виріжте мертвий дерен на глибину близько дюйма, обстріляйте грунт, помістіть новий дерен і закріпіть його, наступивши на нього або перевернувши його. Тоді тримайте це добре политим, поки новий дерен не встановлено. 

Сухий газон

Є шар мертвих і живих пагонів, стебел і коренів, який накопичується між зеленою рослинністю і поверхнею грунту. Оскільки солома має високий вміст лігніну, вона стійка до мікробного розпаду.

 • Солома накопичується, якщо зростання крон і бічних стебел (кореневищ) перевищує їх розкладання. Якщо солома досягає товщини більше 10 мм, це обмежує проникнення води і зводить до мінімуму рух повітря і добрив в грунт. Це послаблює дерен, що робить його більш сприйнятливим до комах, хвороб і навалі бур'янів.
 • Більш старі газони, які були ретельно опрацьовані з застосуванням надмірної кількості азоту і надмірно поливали, можуть бути шкідливі для здоров'я через проблеми з соломою. Ви можете легко перевірити це, зрізавши пробку трави і грунту на кілька дюймів глибиною і вивчивши її. Щільний шар губчастої рослинності і органічного (подібного торфу) матеріалу між кроною трав'янистих рослин і грунтом розміром більше 10мм буде вказувати на те, що ваш газон повинен бути обшитий.
 • Полегшити проблеми з соломою, провітрюючи. Це робиться за допомогою аератора з сердечником, який пробиває невеликі отвори на глибину до декількох дюймів, витягує сердечники і залишає їх на поверхні. Залиште ядра на поверхні, щоб вони висохли, потім розкришите і розкладіть їх за допомогою граблів або перетягуючи частину паркану з зваженого ланки ланцюга через аерувати область.
 • Якщо він встановлений глибоко, вертикальна газонокосарка (граблі потужності) може видалити солому, але це також зашкодить крони трави (точки зростання). Коли шар соломи товстий, більшість коренів буде в соломі. Якщо це так, вертикальна газонокосарка витягне більшу частину живої трави. Буде залишено тільки невелика кількість здорового дерну, і вам потрібно буде одягнути і заселити область. Якщо вертикальна газонокосарка встановлена ​​досить дрібної, щоб залишити живу траву неушкодженою, вона лише трохи видаляє обрізки мертвої трави, які в будь-якому випадку зламаються.

Газон в тіні

 • Для здорового росту газонних трав потрібно як мінімум 4 години прямого сонячного світла. Якщо газон отримує великий рух, він повинен отримувати 6 годин прямого сонця щодня.
 • Виберіть правильний вид трави, щоб у вас був здоровий газон в тінистих місцях. Повзуча червона костриця терпить тінь краще, ніж тонконіг. Чи не косите коротше 7см в тінистих місцях вашого газону. Удобрюйте і поливайте тінисті ділянки менше сонячної частини вашого газону. Якщо у вас виникають проблеми зі збереженням трав'яного покриву в місцях, де люди ходять, прокладете доріжку з каменю або кори, щоб уникнути руху транспорту по траві.
 • Часто тіньовитривалі почвопокривні рослини є чудовою альтернативою трав'яним покривом в тінистих місцях, де немає необхідності переносити рух.
Коментарі
Светлана
29.01.2020, 22:32
Спасибо за информацию. Нашла много полезного для себя по уходу за газоном.
Написати коментар
ПІБ*
Email
Введіть коментар*
100% гарантія якості
100% гарантія якості
14 днів на повернення товару
14 днів на повернення товару
Система лояльності
Система лояльності
Всі види оплати
Всі види оплати