Як правильно змонтувати діафрагмовий насос?
Досить часто при продажу діафрагмових насосів на 12 В наші клієнти звертаються із запитаннями: як правильно змонтувати насос, чому насос автоматично вимикається та які регламенти обслуговування таких насосів. В даній статті ми спробуємо максимально точно відповісти на дані запитання та дати практичні поради, які дозволять зберегти максимальний ресурс вашого насосу та зробити процес користування ним максимально комфортним.
Правила монтажу діафрагмових насосів.
УВАГА!!! Перед початком робіт уважно прочитайте інструкцію зексплуатації та встановлення.
Для правильної роботи діафрагмових насосів варто дотримуватися загальний принципів монтажу насосу.
Принципи монтажу діафрагмового насосу на 12 В
- Насос слід монтувати в сухому місці і подалі від джерел тепла.
- Не піддавайте насос екстремально високим або низьким температурам (замерзання) під час роботи.
- Насос можна встановити горизонтально з вихідним портом праворуч, якщо дивитися з боку насоса або вертикально з насосом над або під двигуном.
Етапи монтажу діафрагмового насосу.
Етап №1.
- Визначте оптимальне місце розташування насоса.
- Вимкніть подачу рідини.
- Відріжте гнучку трубку достатньої довжини, щоб уникнути будь-якого навантаження на трубку або шланг, де він з’єднується з насосом, або фітинг на будь-якому аксесуарі чи шлангу.
Етап №2
- Вставте трубку або шланг у порти насоса. Якщо використовуються компресійні фітинги з різьбовими гайками, вставте трубку, поки вона не опуститься в порт, і затягніть вручну компресійну гайку, поки з’єднання не стане щільним. Потім за допомогою гайкового ключа затягніть гайку на 1/2 оберту за годинниковою стрілкою або дотримуйтесь інструкцій з затягування ключа, наданих виробником фітингів.
- Відкрийте впускний клапан, щоб рідина надходила до насоса.
Етап №3
- Якщо джерелом живлення є трансформатор, підключіть до розетки відповідний трансформатор і підключіть насос до трансформатора. Якщо джерелом живлення не є трансформатор, підключіть насос до відповідного джерела живлення.
- Відкрийте випускний або впускний клапан. Дайте воді вигнати повітря з системи.
- Насос почне створювати тиск. Робочий тиск буде змінюватися в залежності від швидкості потоку, клапана потоку, тиску води та напруги в лінії.
- Перевірте герметичність фітинга.
Етап №4
- Перевірте компресійні фітинги з різьбовими гайками, через 15 хвилин роботи насосу.
- Затягніть компресійні гайки приблизно на 1/8 - 1/4 обороту на всіх фітингах в системі.
- Зачекайте 15 хвилин і повторіть перевірку герметичності.
УВАГА!!! Подальші налаштування не потрібні, хоча може знадобитися кілька днів роботи, перш ніж буде видалено все повітря і система стабілізується.