Основні рекомендації по створенню та догляду за газоном
02 04 2020, 12:00
3
Основні рекомендації по створенню та догляду за газоном
Період посіву: з ранньої весни і до пізньої осені. Температура посіву: +10-25°С
ПІДГОТОВКА ДІЛЯНКИ:
- На ділянці видалити бур'яни, камені, сміття.
- Грунт перекопати на глибину 15-20 см. (для додаткового поліпшення грунту можна внести ще 4-5 мішків садового гумусу на 100 м2. При цьому грунт слід рівномірно і ретельно подрібнити.)
- Очистити грунт від залишків рослин і одночасно ретельно розрівняти граблями.
- Щоб грунт був не надто пухким, його слід ущільнити катком або притоптати.
ПОСІВ ГАЗОНА:
- Для посіву ідеально підходить бездощовий, безвітряний день з незначною хмарністю.
- Насіння рівномірно розсіяти по всій ділянці. Норми висіву читайте на упаковці (найчастіше - 1 кг 30 м2).
- Посів проводити перехресно: одну половину насіння в одному напрямку, другу - перехресно першої.
- Вирівняти граблями засіяну площу, щоб поглибити насіння в грунт на глибину 0,5-1 см.
- Провести ущільнення засіяної ділянки (краще ребристими котками).
- Насіння і добрива злегка закрити граблями, ущільнити валиком і, при необхідності, окропити, щоб захистити посівний матеріал від висихання.
- 3-4 тижні потрібен постійний полив методом дощування (для кращої схожості).
ДОГЛЯД ЗА ГАЗОНОМ:
- Регулярна стрижка. При досягненні газоном висоти 8-10 см, проводиться перша стрижка трави. При першій стрижці потрібно зрізати тільки верхівки (1-2 см). Усі наступні скошування можна робити на бажану висоту. При пізному осінньому посіві перше скошування проводять навесні. Увага: Квітучі газони (типу Квітковий рай): стрижуть, як правило, один раз, в кінці сезону - коли відцвітуть і обсіменяться квіти. Висота скошування становить 8-10 см; скошену траву необхідно видалити з газону.
- Полив і підживлення. Достатній полив методом дощування (вранці або ввечері, а в дуже спекотні дні 2 рази на день, але не допускати утворення калюж). Підживлення добривами з певними компонентами залежно від пори року.
Догляд за газоном весною:
- Не зловживайте ходінням по вологому газоні в березні.
- Не допускайте утворення калюж (якщо на ділянках з важким грунтом немає дренажу, проколюйте проблемні ділянки вилами, застосовуйте інші доступні способи для відводу води).
- Коли верхній шар грунту стане сухим - час наводити порядок! Необхідно прорізати і видаляти рослинні залишки, що закривають доступ повітря, вологи і живильних речовин в кореневу зону. Після прорізування необхідно все ретельно вичесати граблями. Процедури проводити тільки в суху погоду і по сухому грунті. Не варто з цим затягувати, оскільки несприятливі умови повітрообміну і старе листя викличуть сплеск грибкових захворювань.
- Рекомендується вносити комплексні добрива з високим вмістом азоту.
Догляд за газоном літом:
- Стрижка.
- Полив і підживлення.
- Рекомендується вносити комплексні добрива з високим вмістом азоту та фосфору.
Догляд за газоном осінню:
- У сиру і дощову погоду верхній шар грунту перенасичується вологою і рекомендується проводити аерацію - проколювання газону. Цей захід сприяє кращому повітрообміну і відведенню води в глибші шари грунту, запобігає вимоканню газону під час частих осінніх дощів. Проколювання газону слід проводити в суху погоду на глибину 5-15 см.
- У процесі підготовки до зими рекомендується внесення комплексних мінеральних добрив з низьким вмістом азоту, але підвищеним вмістом калію і фосфору.
Догляд за газоном зимою:
- Не рекомендується ходити по газону поки немає достатньо великого сніжного покриву (20-25 см). Адже місця, які нагружались взимку, стають бурими, а пошкоджені рослинні тканини стають джерелом різних захворювань.
- Якщо утворюється лід - його необхідно обов'язково руйнувати. Лід, на відміну від снігу, не пропускає повітря, пригнічує газонні трави через нестачу кисню.
Інтернет магазин Agrozon.com.ua пропонує вам великий вибір газонних трав від світових виробників за найвигіднішою ціною в інтернеті та зі зручними умовами доставки по Україні. Ми надаємо сертифікати якості та гарантуємо оригінальність походження товару!
Рекомендовані товари
Добриво для газону у весняно-літній період.
Азотне добриво для газону весна-літо
Формула: 20-0-7+6CaO+3MgO
Тривалість дії: 2-3 місяці
Добриво для компактного росту рослин у горщиках, трав'янистих багаторічних рослин, ягідних, клумбових рослин (+цикламен, фіалка та примула).
Склад: N-0, P-20, K-30 + мікроелементи
Коментарі
08.12.2021, 01:01
Дякую! Все чітко написано, дуже легкий посів. Завдяки вам заощадив близько 2000 грн на посіві.
16.09.2020, 11:03
Дякую за інструкцію! Просто, понятно, доступно👍
25.05.2020, 10:11
Спасибо за рекомендации для газону, очень помогло!