гривні грн
Каталог товарів

Діафрагмовий насос: з чого складається, як працює та, що потрібно знати при роботі з ним

Категорії
Зміст
 1. Діафрагмові насоси досить зручна та необхідна річ у сільському господарстві адже дозволяє швидко та акуратно перекачувати значні об’єми різного роду рідин: рідкі добрива, ЗЗР, технічну воду і т. ін. з невеликими затратами електроенергії. Вцілому Ви отримуєте маленьку насосну станцію від звичайного автомобільного акумулятора. Будь-який діафрагмовий насос умовно поділяється на три частини: мотор, головка насосу (діафрагма, клапани і т.д.), електрична частина (регулятор та живлення).  
 2. Який принцип роботи діафрагмового насосу в системі подачі рідини.
 3. Електрика діафрагмового насосу:
 4. Сантехніка діафрагмового насосу:
 5. Застереження при роботі діафрагмового насосу

Діафрагмові насоси досить зручна та необхідна річ у сільському господарстві адже дозволяє швидко та акуратно перекачувати значні об’єми різного роду рідин: рідкі добрива, ЗЗР, технічну воду і т. ін. з невеликими затратами електроенергії. Вцілому Ви отримуєте маленьку насосну станцію від звичайного автомобільного акумулятора. Будь-який діафрагмовий насос умовно поділяється на три частини: мотор, головка насосу (діафрагма, клапани і т.д.), електрична частина (регулятор та живлення).  

Який принцип роботи діафрагмового насосу в системі подачі рідини.

Насос базової комплектації керується вбудованим перемикачем з датчиком тиску. Коли кран або клапан відкривається за потоком насоса, тиск у магістралі падає, таким чином насос запускається автоматично. І навпаки, коли клапан закривається, тиск у магістралі збільшується, вимикаючи насос автоматично. Реле тиску спрацьовує у відповідь на тиск на виході насоса при попередньо визначеному та заданому тиску. На етикетці насоса вказано попередньо встановлені тиски вимкнення. Як правило, тиск ВИМКНЕННЯ точно встановлено на ЗАВОДІ, а тиск увімкнення знаходиться в межах допустимого діапазону нижче цього значення. Залежно від характеристик системи, в якій встановлений насос, таких як гнучкість і довжина трубки, а також змішувач або клапани і тривалість їх відкриття, ці налаштування тиску можуть змінюватися. Тому зміна налаштувань тиску очікується під час використання та з часом. Якщо насос не має вбудованого перемикача з датчиком тиску (тобто насос керується за допомогою зовнішнього керування), насос дообладнується запобіжним клапаном байпасу (байпас налаштований на заводі).

Електрика діафрагмового насосу:

Діафрагмові насоси як правило призначені для періодичної роботи (наприклад серія 5500 Remco), але можуть працювати безперервно, якщо температура двигуна не перевищує рекомендовану межу.

Деякі насоси оснащені двигунами з температурним захистом, і якщо температура двигуна перевищує номінальний параметр теплового відключення, насос вимкнеться і не перезапуститься, поки двигун не охолоне до заданої температури.

У технічному паспорті на насос мають бути вказані параметри безперервної роботи, з позначення впливу швидкого циклічного включення/вимкнення.

УВАГА!!! Періодичність швидкого включення/виключення повинна бути обмежена не більше 6 разів за хвилину, навіть якщо насос працює в зоні непереривного режиму. Перемикання на цикл може привести до перегріву двигуна вище рекомендованої максимальної температури та скорочення терміну служби насоса та датчика тиску.

Сантехніка діафрагмового насосу:

Кожен насос обладнания перемикачем, що реагує на тиск, байпасним запобіжним клапаном або обома, які контролюють максимальний безпечний робочий тиск. Рекомендуємо використовувати гнучкі трубки з належним номінальним тиском.

УВАГА!!! Насос буде закачуватися, лише якщо весь тиск скинутий із вихідного порту.

Перекачувати рідину рекомендовано без сміття або встановлювати додатковий фільтр для твердих решток на вході, щоб сміття не потрапляло в систему.

Насос завжди слід встановлювати перед будь-якими компонентами, які можуть потрапити в рідину; таким чином, запобігаючи їх потраплянню в камери насоса і, можливо, викликаючи засмічення.

Уникайте будь-яких різких вигинів, які можуть обтиснути трубки та обмежити потік. За потреби використовуйте фітинги під кутом 90º.

Застереження при роботі діафрагмового насосу

 • З’єднання водопровідних труб і прилади, безпосередньо під’єднані до подачі рідини, мають бути розмірами, встановленими та обслуговуватися відповідно до федеральних, штатних та місцевих правил. y
 • Не експлуатуйте насос вище обмежень тиску, зазначених на етикетці з даними.
 • Ніколи не експлуатуйте насос у суворих умовах або у небезпечній атмосфері, оскільки щітка двигуна та перемикач можуть спричинити електричну дугу.
 • Не перекачуйте бензин або інші легкозаймисті рідини.
 • Не використовувати з нафтопродуктами.
 • Не допускайте несумісність рідин. Якщо рідина неправильно підібрана до еластомерів насосів, може виникнути витік.
 • Поки є тиск води на вході, насос не зупинить прямий потік води, навіть якщо двигун вимкнено. Переконайтеся, що система має засоби перекриття подачі води.
 • Завжди враховуйте небезпеку ураження електричним струмом під час роботи з електричним обладнанням і поводження з ним. Якщо ви не впевнені, зверніться до електрика. Електропроводку повинен виконувати тільки кваліфікований електрик.
( 8 )
Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*