гривні грн
Каталог товарів

Як захистити виноград від хвороб?

Категорії

Які хвороби вражають виноград?

Мілдью (несправжня борошниста роса)

Збудник - монофаговий гриб Plasmopara viticola. Мілдью - найбільш популярна та небезпечна хвороба, яка вражає всі зелені частини винограду (від пагонів до суцвіття). 

Ознаки: бліді зелені або жовтуваті маслянисті плями на листках. У вологу погоду на нижній частині уражених ділянок з’являється білий наліт. Пізніше плями стають червоно-коричневими, уражені частини некротизуються, після чого ягоди та листя рослини опадають, можливе всихання грон і суцвіть винограду. Бурі вдавлені плями виникають на пагонах, вусиках, квітконіжках, які потім вкриваються білим нальотом. Квіти в суцвіттях темніють та засихають. При ураженні плодів навколо плодоніжки проявляється синьо-фіолетова облямівка, ягоди стають темними, а у вологу погоду покриваються світлим нальотом, у суху - змінюють форму і сохнуть. 

Джерело інфекції - спори гриба, які зимують в опалих вражених листках і ягодах.

Сприятливі фактори для розвитку хвороби: роса, тумани, волога погода і перепади температури.

Наслідки враження:
• зменшується зимостійкість рослин; 
• зменшення продуктивності рослини і якісного показника кількості ягід (до 70%);
• вино, яке приготоване з враженого мілдью винограду, має кислотність вище норми та знижену цукристість. 

Оїдіум (борошниста роса)

Збудник - гриб Erysiphe necator. Оїдіум з’являється тоді, коли спекотне літо.

Ознаки: хвороба вражує всі зелені частини винограду. Спочатку на листовій поверхні з’являються дрібні білі плями, які потім вкриваються попелястим сірим борошнистим нальотом. Пагони покриваються бурими не чіткими плями, які після затвердіння стають червонувато-коричневими. На зелених ягодах проявляються темні дрібні плями з борошнистим нальотом, вони припиняють свій розвиток, змінюють форму та засихають або починають гнити (у вологу погоду). У жарку погоду вражений оїдіумом виноград має запах гнилої риби. 

Джерело інфекції - уражені пагони винограду, в бруньках яких зимують гриби, а навесні  - конідіальне спороношення.

Сприятливі фактори для розвитку хвороби: чергування засушливих та вологих періодів.

Наслідки враження:
• зменшення кількісного та якісного показнику врожайності;
• зменшується зимостійкість рослин;
• ягоди тріскаються та гниють.

Сіра гниль

Збудник - гриб-поліфаг Botrytis cinerea.

Ознаки: сіра гниль вражає ягоди під час їх достигання (при збільшенні цукристості). При вологій погоді хвороба проявляється на листовій поверхності, пагонах, суцвіттях, ягодах і на саджанцях під час їх зберігання. На листках винограду з’являються темні плями (затверділі частини), які при вологій погоді покриваються грибковим нальотом. При дозріванні плоди винограду буріють, мякнуть та вкриваються сірим пліснявим нальотом. При сухій погоді ягоди змінюють форму та всихають, а сік набуває специфічного запаху. Хвороба розвивається на ягодах під час їх зберігання і навіть транспортування.

Джерело інфекції - уражені ягоди та листки, які осипались, пагони, рослинні рештки, на яких зберігся гриб у формі склероціїв, і конідіальне спороношення.

Сприятливі фактори для розвитку хвороби: висока волога погода.

Наслідки враження:
• зменшення якісного показника кількості ягід (до 60%);
• ягоди кислі;
• вина мають неприємний запах і швидко прокисають.

Антракноз

Збудник - гриб-аскоміцетам Elsinoe ampelina.

Ознаки: хвороба вражає всі зелені частини рослини та ягоди. На листовій поверхні проявляються сірі чи бурі плями з коричнево-червоною облямівкою. На листках утворюються пусті місця (дірки) через те, що в суху погоду вражені частини тріскаються та випадають. На ягодах з’являються коричнево-фіолетові вдавлені плями, пізніше вони стають сірими із темно-фіолетовою облямівкою. На пагонах утворюються темні плями у вигляді виразок.

Джерело інфекції - уражені рослини та рештки з конідіальним і сумчастим спороношенням, оїдіями, цистами.

Сприятливі фактори для розвитку хвороби: дощова погода.

Наслідки враження:
• хворі пагони стають крихкими та зламуються від вітру;
• зменшується зимостійкість рослин;
• зменшення якісного показника кількості ягід.

Чорна плямистість (фомопсис, ескоріоз, відминання пагонів)

Збудник - гриб Phomopsis viticola.

Ознаки: плямистість проявляється на зелених та на здерев’янілих частинах винограду. На вузлах пагонів з’являються чорно-бурі цятки, які потім утворюють смуги. На листовій поверхні проявляються маленькі коричневі плями із світлою зеленою облямівкою. Хворі листки деформуються та опадають. Хвороба також може вражати ягоди і вони стають темно-фіолетовими. На здерев’янілих частинах рослини хвороба викликає знебарвлення кори.

Джерело інфекції - уражена деревина рослин та кора з грибницею гриба і пікноспори навесні.

Сприятливі фактори для розвитку хвороби: висока вологість повітря і висока температура.

Наслідки враження:
• деформація листя та передчасне його відмирання;
• зменшується зимостійкість рослин;
• уражена лоза є непридатною для вирощування саджанців.

Якими препаратами захистити виноград від хвороб?

Компанія Агрозон зробила підбір кращих працюючих фунгіцидів для винограду від компанії Syngenta

Препарат Хвороби Норма застосування л, кг/га Діюча речовина Принцип дії
Фунгіцид Топаз Syngenta Оїдіум 0,2 - 0,25  пенконазол, 100 г/л Препарат поглинається рослиною і впливає на грибковий патоген в середині рослини на стадії виникнення першої гаусторії. Він зупиняє розвиток грибів, перешкоджаючи біосинтезу стеролів у клітинних мембранах. Найкращих результатів було досягнуто при застосуванні препарату на ранній стадії розвитку хвороби, щоб уникнути широкого розповсюдження захворювання та втрат урожаю.
Фунгіцид Діналі Syngenta Оїдіум, чорна гниль, краснуха 0,6 - 0,7 дифеноконазол, 60 г/л + цифлуфенамід, 30 г/л  Цифлуфенамід діє системно. Він поглинається через листя й акропетально переміщується в потоці транспірації в ксилему, де проходить трансламінарне розподілення у тканинах рослини. Ефективний проти всіх штамів хвороб, стійких до стробілуринів, морфолінів, триазолів. Лікувальні властивості дифеноконазолу підсилюють лікувальні властивості цифлуфенаміду. Це дозволяє ефективно захищати рослини не тільки в профілактичних цілях, а й при високому інфекційному фоні. 
Фунгіцид Ридоміл Голд Syngenta Мілдью 2,5 манкоцеб, 640 г/кг + металаксил-М, 40 г/кг Комбінований фунгіцид системної і контактної діі. Металаксил-М швидко поглинається і переноситься в середині рослини, захищаючи нові стебла і листя, що з'явилися після обприскування. Манкоцеб - контактний фунгіцид, забезпечує на рослині захисну плівку.
Фунгіцид Пергадо Syngenta Мілдью, антракноз 4,0 - 5,0 мандіпропамід, 25 г/кг + оксихлорид міді, 245 г/кг

Потрійна дію на патоген.: захисна дія - максимальна ефективність досягається при профілактичному використанні (до зараження культури); лікувальна дія - використання через 28–48 годин після зараження; антиспорулянтна дія — при обробці до утворення спор.

Фунгіцид Тіовіт Джет Syngenta Оїдіум, павутинні кліщі 5,0 - 8,0 сірка, 800 г/кг 

Контактний фунгіцид-акарицид для захисту плодових культур і винограду від борошнистої роси й кліщів. Діюча речовина препарату - високоякісна сірка у вигляді гранул, які диспергуються. На відміну від колоїдної сірки, Препарат бездоганно розчиняється, утворюючи однорідну стійку суспензію, та добре утримується на обробленій поверхні. Вплив на шкодочинний об’єкт проявляється в порушенні низки процесів життєдіяльності клітин патогена за рахунок виділення сірки. Належить до класу малотоксичних препаратів (ЛД50>3000 г/кг).

Фунгіцид Квадріс Syngenta Мілдью, оїдіум, сіра гниль, чорна плямистість, інфекційне засихання 0,8 азоксистробін, 250 г/л  Пригнічує проростання спор та ріст гіфів грибів. Найкращий ефект досягається при застосуванні до початку розвитку хвороби або на її початковій стадії. Діюча речовина має трансламінарну та системну активність.
Фунгіцид Світч Syngenta Сіра та інші види гнилі, мілдью. Хвороби після пошкодження  градом 0,75 - 1,0 ципродиніл, 375 г/л + флудиоксоніл, 250 г/л

Ципродиніл - унікальна діюча речовина системної дії. Він зупиняє біосинтез амінокислот та порушує життєвий цикл грибів, головним чином, у момент проникнення і росту міцелію в рослинних тканинах.

Флудіоксоніл - діюча речовина контактної дії з широким спектром контролюємих патогенів та тривалою активністю. Флудіоксоніл інгібує проростання конідій та ріст міцелію збудників (Botrytis cinerea). 

Фунгіцид Хорус Syngenta Мілдью, оїдіум, сіра гниль 0,5 - 0,7 ципродиніл, 750 г/кг Ципродиніл інгібує біосинтез амінокислот. та впливає на життєвий цикл грибів головним чином протягом процесу проникнення і росту міцелію в рослинних тканинах. Препарат добре і швидко поглинається листям, і характеризується хорошим акропетальним і трансламінарним переміщенням. Базипетального переміщення не спостерігалось.

ТОВ "Агрозон" пропонує фунгіциди по оптовій та роздрібній ціні в залежності від об`єму замовлення. Купити відтепер можна швидко, зручно та дешево з доставкою по всій Україні з інтернет-магазином Агрозон. Ми надаємо сертифікати якості та гарантуємо оригінальність походження товару.

Увага!!! Для безпечного використання препаратів та досягнення максимального ефекту дії чітко дотримуйтеся інструкції виробника та правил техніки безпеки при роботі з хімічними речовинами.  

( 326 )
Рекомендовані товари

Немає на складі

Швидке замовлення

Немає на складі

Швидке замовлення

Немає на складі

Швидке замовлення

Немає на складі

Швидке замовлення

Немає на складі

Швидке замовлення

Немає на складі

Швидке замовлення
Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*